Beskidzkie atrakcje – Andrychów

beskidy

To małopolskie miasto jest atrakcyjnym punktem dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Andrychów, leżący w dolinie Wieprzówki, to dobre miejsce na urlop dla tych turystów, którzy chcą urządzać wycieczki po terenie Beskidu Małego.

W miejscowości tej na nudę nie będą mogli narzekać i ci turyści, którzy wolny czas wolą spędzać w nieco mniej aktywny sposób. Kto zajrzy na teren Andrychowa, ten będzie mógł nacieszyć się pięknymi widokami oraz takimi atrakcjami, jak piękny park czy zabytkowy kościół parafialny. Dlaczego tym obiektom warto poświęcić nieco więcej uwagi? Zabytkowy park w Andrychowie to idealne miejsce dla tych, którzy w czasie krajoznawczej wycieczki po tej części Małopolski zechcą odpocząć w otoczeniu pięknej zieleni.

W założonym w XIX wieku parku do dziś zachwyca kolekcja rzadkich drzew, w gronie których pojawiają się takie okazy, jak platan klonolistny, miłorząb oraz katalpa wielokwiatowa. Drugą atrakcją, które podczas pobytu w Andrychowie warto poświęcić swój czas, jest barokowy kościół św. Macieja z 1721 roku. W jego wnętrzu wyróżnia się drewniane cyborium z XVI wieku, pochodzące z poprzedniej świątyni stojącej w tym miejscu.

Warto tu również zwrócić uwagę na figurę Matki Boskiej Różańcowej, której towarzyszy postać fundatorki – Salomei z Nielepców Czernej. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Andrychów zaczyna być postrzegany nie tylko jako dobry punkt wypadowy w pobliskie góry, ale i jako ciekawy cel samodzielnej wycieczki. Bez wątpienia warto się tu zatrzymać w czasie krajoznawczych wypraw i zapoznać z zabytkami, przypominającymi o długiej i ciekawej historii tej beskidzkiej miejscowości.

Wiele ciekawych atrakcji, jak choćby ogromny ogród zoologiczny, można też podziwiać w Chorzowie. Sprawdź najciekawsze miejsca Chorzowa na echorzow.pl.