Co warto zwiedzić w Kołobrzegu i okolicach?

Szukasz letniego wypoczynku? Dlaczego nie wybrać się do Kołobrzegu w Polsce? To urocze nadmorskie miasteczko położone jest na wybrzeżu Bałtyku i oferuje mnóstwo zajęć i atrakcji dla gości w każdym wieku.

Oprócz pięknych plaż Kołobrzeg jest domem dla zabytkowego zamku, tętniącego życiem portu oraz licznych muzeów i galerii. A jeśli chcesz zwiedzać poza granicami miasta, w okolicy jest jeszcze wiele do zobaczenia i zrobienia.

Dzięki wielu atrakcjom turystycznym i pięknym krajobrazom Kołobrzeg jest idealnym miejscem wypoczynku dla każdego, kto chce uciec od zgiełku dnia codziennego. Niezależnie od tego, czy szukasz relaksującego pobytu, czy pełnej przygód podróży, to urocze miasteczko ma coś dla każdego!

  1. Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Kołobrzegu

Pierwszym przystankiem na trasie powinno być Muzeum Zamkowe (Wieża Zamkowa), które znajduje się w samym sercu Kołobrzegu. To fascynujące muzeum oferuje szeroką gamę eksponatów, które opowiadają historię i kulturę miasta, w tym broń historyczną, portrety i wiele innych. Możesz także wspiąć się na szczyt wieży, aby podziwiać zapierający dech w piersiach widok na port poniżej.

  1. Odwiedź Port w Kołobrzegu

Po zwiedzeniu Muzeum Zamkowego udaj się do portu. Znajdziesz tu liczne sklepy, restauracje i inne atrakcje, dzięki którym poczujesz, jak to jest mieszkać w Kołobrzegu. Będziesz także mógł wybrać się na wycieczkę po porcie na jednej z wielu łodzi, które odpływają codziennie od maja do września.

  1. Chata rybacka w Mrzeżynie

Na obrzeżach Kołobrzegu leży urokliwa miejscowość Mrzeżyno, która szczyci się wieloma wyjątkowymi atrakcjami. Jedną z takich atrakcji jest tradycyjna chata rybacka w Mrzeżynie, która została przywrócona do pierwotnego stanu przez organizację non-profit zajmującą się ochroną polskiej sztuki ludowej.

Chata została zbudowana ze starych materiałów i posiada wiele różnych wzorów i ozdób. Możesz zwiedzać tę wyjątkową strukturę z przewodnikiem od maja do października. O Mrzeżynie przeczytasz więcej w portalu regionalnym https://emrzezyno.pl/.