Tunezja i jej atrakcje: Badża

wakacje-tunezja

Ten kraj może zaskoczyć nas niejedną atrakcją. Tunezja to wyjątkowy skrawek świata, a wycieczki po jej terenie mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkową przygodą. Biura podróży przyciągają coraz ciekawszymi programami wypraw, a w ich ofertach coraz częściej pojawia się tak ciekawa miejscowość, jak Badża. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Badża to przede wszystkim malownicze położenie. Piękno doliny Medżerdy, która rozciąga się w pobliżu tej miejscowości, oraz pokryte lasami wzgórza – oto elementy krajobrazu, które na turystach robią ogromne wrażenie. Tu można się przekonać, jak ciekawym krajem pod względem przyrodniczym jest Tunezja, mogąca zaskoczyć nie tylko pustynnym piaskiem, ale i wspaniałą zielenią. Założona w takiej scenerii w XI wieku osada miała od początku odgrywać ważną rolę. Jaką?

Przede wszystkim Badża cieszyła się dawniej mianem „spichlerza” Tunisu, taką rolę też odgrywała. Urodzajne ziemie sprawiają, że i dziś Badża jest ważnym ośrodkiem gospodarczym. Oprócz kilku ciekawych zabytków, w gronie których wyróżnia się medyna z meczetem, kościół wzniesiony w okresie francuskim oraz pozostałości średniowiecznej fortecy, można tu ujrzeć takie obiekty, jak młyny oraz cukrownie. Mieści się tu również rolniczy zakład doświadczalny, mający ogromny wpływ na ogólny stan gospodarki tej części kraju.

A dla wszystkich, którzy przygotowują się na urlop w pięknej Polsce, przygotowaliśmy stronę www.infowloclawek.pl, gdzie można przejrzeć najciekawsze miejsca i zabytki tej okolicy.

Badża to kuszący cel każdej wycieczki oraz jedno z tych miejsc, na terenie których Tunezja pokazuje swe wyjątkowe oblicze. Nic dziwnego, że biura podróży doceniły potencjał tego miejsca. Badża to przecież i piękna okolica, i wyjątkowa atmosfera. To również ciekawe miejsce dla turystów, którzy szukają w Tunezji wyjątkowych atrakcji.