Escorial i klasztorne zabytki jako jeden z najciekawszych skarbów Hiszpanii

Madryt to jedno z tych miast, do którego turyści zaglądają wyjątkowo chętnie. Tu Hiszpania zachwyca swym bogactwem oraz niezwykłymi kontrastami. W czasie wycieczki po okolicach Madrytu koniecznie trzeba też odwiedzić Escorial. To wyjątkowe miejsce, które ma swój niepowtarzalny urok.

Hiszpańskie skarby – Escorial

Co warto wiedzieć na jego temat? Oto najważniejsze informacje na temat jednego z najpiękniejszych zabytków, jakimi może zadziwić turystów z całego świata słoneczna Hiszpania. Escorial to przede wszystkim królewski pałac oraz klasztor, który przyciąga uwagę piękną architekturą, malowniczym otoczeniem oraz bliskością stolicy. To miejsce chętnie odwiedzane przez tych, dla których Hiszpania to przede wszystkim wspaniałe rezydencje i ciekawa historia. Wycieczki, w programie których znajduje się Escorial, bez wątpienia dostarczą turystom wielu mocnych wrażeń.

Uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc na kontynencie, może oczarować każdego. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?

Escorial to obiekt wyjątkowy

Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej oryginalnych dzieł sztuki, jakim może oczarować nas Hiszpania. Tu piękny pałac łączy się z klasztorem wzniesionym na cześć św. Wawrzyńca oraz z mauzoleum. Prace przy budowie tego obiektu trwały ponad 20 lat, a ich efekt zachwyca do dziś. Escorial to jedna z perełek architektury z II połowy XVI wieku, obok której nie można przejść obojętnie. Na terenie tego niezwykłego obiektu czeka na zwiedzających moc atrakcji. Wielu gości swe wycieczki rozpoczyna od zapoznania się z ekspozycjami w tutejszych placówkach muzealnych.

Zachwycają tez galerie pełne dzieł sztuki oraz otaczające budowlę ogrody, które najpiękniej prezentują się z pałacowych okien. Wielu mocnych wrażeń może też dostarczyć wizyta przy królewskich grobach. Dla turystów wielką atrakcją jest też możliwość zajrzenia do miejsc, w których skupiało się niegdyś życie zakonne. Kapitularze są zatem kolejną atrakcją, której podczas zwiedzania tego niezwykłego zabytku nie można pominąć.

źródło: opodrozach.pl – serwis poświęcony podróżowaniu i turystyce