Najciekawsze atrakcje turystyczne w Gdańsku – Dom Uphagena

Dom Uphagena i mieszczące się w nim Muzeum Wnętrz Mieszczańskich to jedna z ciekawszych atrakcji, jakimi może nas oczarować Gdańsk. Artykuły o innych ciekawych celach turystycznych z Gdańska znajdziesz w serwisie trojmiejski.pl.

Dlaczego w czasie wycieczki po tym mieście warto poświęcić tej budowli nieco więcej uwagi? Dlaczego kamienica ta jest tak chętnie odwiedzana przez turystów?

Dom Uphagena i  Muzeum Wnętrz Mieszczańskich w Gdańsku

Powodów, dla których warto odwiedzić Dom Uphagena, jest wiele. Jest to jedna z piękniejszych i najlepiej zachowanych kamienic mieszczańskich w Europie, do których turyści mogą zaglądać bez przeszkód. Dom ten przyciąga jednocześnie swą historią. W 1775 roku nabył go Johann Uphagen – człowiek majętny, który przeprowadził gruntowną modernizację kamienicy i jej wnętrza.

Piękno tej kamienicy oraz wystrój poszczególnych jej pomieszczeń dość wcześnie zostało dostrzeżone. Już w 1911 roku powstało tu muzeum, które działało aż do 1944 roku. Długa przerwa, spowodowana zniszczeniami wojennymi sprawiła, że ponownie muzeum udało się tu utworzyć dopiero w latach 90-tych. Od 1998 roku w tej pięknej kamienicy gdańskiej mieści się Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, będące jedną z najciekawszych placówek muzealnych na terenie miasta. Obecnie w kamienicy Johanna Uphagena czekają na turystów unikalne atrakcje. Można tu zobaczyć kupiecki kantor oraz gdańską sień, salonik oraz reprezentacyjny salon. Piękne tkaniny, dekoracje sztukatorskie oraz zabytkowe meble – wszystko to sprawia, że wizyta w tej kamienicy na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

Dom Uphagena – podsumowanie

Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Gdańsk, mogą się okazać wyjątkową lekcją historii dla każdego z nas. Wizyta w takich miejscach, jak Dom Uphagena, to nie lada gratka dla miłośników sztuki i historii. Tu każdy z nas może przenieść się w czasie i poszerzyć swą wiedzę na temat życia codziennego dawnych mieszczan gdańskich.