Jak zaoszczędzić na podróży kamperem?

Podróżowanie kamperem lub samochodem kempingowym może być bardzo ekonomiczne, lub bardzo drogie. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego stylu podróżowania. W tym krótkim artykule zdradzimy Ci sztuczki, aby zaoszczędzić jak najwięcej na podróży kamperem.

Unikaj płatnych dróg

Zaplanuj swoją trasę, sprawdź alternatywne drogi i trasy i wyklucz na swoim GPS „drogi płatne”. W wielu miejscach istnieją alternatywne drogi krajowe, które przy prędkościach, z jakimi jeździ się kamperem lub przyczepą kempingową, zajmują mniej więcej tyle samo czasu.

Ponadto, jeżdżąc po drogach drugorzędnych, będziesz mógł bardziej cieszyć się otoczeniem i możesz zatrzymać się lub skręcić, kiedy tylko chcesz. Dotyczy to również niektórych krajów z winietami, takich jak Słowenia, gdzie jazda po autostradach wymaga winiety, ale aby jeździć po drogach krajowych, które są w bardzo dobrym stanie, nie musisz nic płacić. Jak wygląda kwestia kosztów wynajmu kampera, jeśli nie masz własnego pojazdu? Sprawdź, ile Cię to będzie kosztować: https://www.warszawski.pl/wakacje-w-kamperze-ile-zaplacimy-za-wynajem/

Gotuj swoje własne jedzenie (jeśli nie jest to droższe niż jedzenie na mieście)

Jedną z najlepszych rzeczy w podróżowaniu camperem jest to, że podróżujesz z całym domem, w tym z kuchnią. Prawie zawsze możesz gotować w kamperze. Od czasu do czasu można spróbować lokalnego jedzenia, będąc ostrożnym, ponieważ restauracje mogą stanowić dużą część budżetu. Są jednak pewne miejsca i kraje, takie jak kraje bałkańskie w Europie, gdzie jedzenie na mieście jest śmiesznie tanie. Więc czasami taniej jest jeść na mieście niż gotować własne jedzenie.

Kupuj świeżą żywność na lokalnych rynkach

Jeśli masz taką możliwość, zawsze kupuj żywność na lokalnych rynkach. Oprócz tego, że jest ona dużo tańsza, to zazwyczaj jest wyższej jakości, a także wspomaga lokalną gospodarkę.

Jeśli chodzisz do supermarketów, sprawdź i porównaj, które z nich są najtańsze. W Europie jest ogromna różnica w tej kwestii. Jeśli zobaczysz ALDI, nawet się nie zastanawiaj, różnica w cenie jest ogromna i zazwyczaj mają dobry parking. Skorzystaj z ofert supermarketów. W wielu krajach istnieje zwyczaj, że na krótko przed zamknięciem supermarketu wszystkie produkty, których termin ważności dobiega końca, są drastycznie obniżane.

Nie płać za wodę

W większości krajów można łatwo znaleźć wodę z publicznych fontann. W Europie prawie w każdej miejscowości jest fontanna. W niektórych krajach, np. w Hiszpanii, woda kranowa np. ze stacji benzynowych również nadaje się do picia, więc jest to kolejna dobra opcja.