HIT! Oszczędzaj na rezerwacjach oraz zakupach internetowych dzięki sieciom VPN!

Czy wiesz, że korzystając z sieci VPN jesteś w stanie zaoszczędzić nawet do 30% na kupnie biletów lotniczych czy też rezerwacji hoteli? Z takiej opcji mogą skorzystać wszyscy, którzy wykażą się odrobiną sprytu. Już teraz sprawdź na czym polega ten prosty, lecz nad wyraz skuteczny trik. Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na zagraniczną wycieczkę i będziesz planował pobyt w obcym kraju, to koniecznie musisz zapoznać się z tym wpisem.

Jak dzięki VPN można zaoszczędzić na rezerwacjach online?

Temat dotyczy przede wszystkim osób, które zamawiają bilety lotnicze, robią rezerwacje hoteli bądź innych atrakcji poza granicami naszego kraju. Dlaczego? Otóż różnego rodzaju witryny turystyczne oraz różne wypożyczalnie po prostu używają Twojej lokalizacji do ustalenia cen. Oznacza to, że na podstawie Twojej aktualnej lokalizacji (miejsca, w którym aktualnie korzystasz z urządzenia) są w stanie posunąć się do manipulowania cenami. W konsekwencji prowadzi to do zarabiania na Tobie pieniędzy przez pośredników, takich jak np. znany „Booking.com”.

Z jakiego powodu tak się dzieje? Głównie z tego względu, że klient z Polski jest w stanie więcej zapłacić, aniżeli klient z jakiegoś innego, teoretycznie biedniejszego kraju. Zobrazujmy sobie to na prostym przykładzie, np. biorąc pod uwagę osobę przebywającą na terenie Wielkiej Brytanii oraz osobę znajdującą się na terytorium USA.

Przykładowo każda osoba z Wielkiej Brytanii jest zazwyczaj obciążona o 38% większą opłatą za ten sam hotel i tą samą datę docelową, w porównaniu do osoby, która przebywa aktualnie na terytorium USA. Po prostu strony takie jak „Booking.com” oraz różnego rodzaju podobne witryny zdają sobie sprawę z tego, że klient z Wielkiej Brytanii jest w stanie zapłacić więcej, niż klient z USA bądź innego, mniej zamożnego w teorii kraju.

Taka sama, identyczna sytuacja ma miejsce np. w przypadku zamawianiu podróży przez internet bądź już konkretnie samych biletów lotniczych.

W jaki sposób mogę osobiście zaoszczędzić na kupnie biletów i rezerwacjach online?

Wiele osób na pewno chciałoby tak cenną informację wykorzystać dla siebie. W praktyce jest to bardzo proste. Wystarczy posiadać jakąkolwiek znaną i renomowaną sieć VPN. Dzięki takiej sieci będziemy mogli połączyć się z serwerem internetowym znajdującym się na terenie dowolnego kraju. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzać, czy robiąc zakup z lokalizacji urządzenia na Ukrainie, cena będzie niższa niż gdybyśmy zamawiali z lokalizacji urządzenia w Niemczech. Temat ten jest wciąż nieznany wielu osobom. Jednak osoby, które dużo podróżują na pewno mogą wykorzystać tę zaletę sieci VPN dla siebie. Warto wypróbować tę metodę, gdy następnym razem będziemy zamawiać bilety lotnicze do krajów zagranicznych oraz gdy będziemy robić rezerwacje hoteli przez popularne aplikacje mobilne.

Nie daj sobą manipulować i zwodzić. Dzięki mądremu wykorzystaniu sieci VPN jesteś w stanie zmienić swoją lokalizację i ukazać się jako osoba, przebywająca w zupełnie innej lokalizacji, aniżeli ma to miejsce w rzeczywistości. Dzięki temu ceny w Twojej aplikacji mobilnej ulegną zmianie, dzięki czemu bilety bądź rezerwacja będą znacznie tańsze, niż na początku.