Co warto zwiedzić w Hiszpanii?

hiszpania

Hiszpania jest krajem turystycznym jest drugi pod względem przyjmowania zagranicznych turystów.Hiszpania jest jednym z najcieplejszych krajów w Europie a turyści wygrzewają się na plażach i wyspach. Turystyka wypoczynkowa to domena hiszpańskiej turystyki. Turyści odpoczywają i cieszą się zjawiskowym wulkanicznym i subtropikalnym klimatem.

O turystyce w Hiszpanii

Również dużym zainteresowaniem cieszy się turystyka pielgrzymkowa jest jeden szlak do katedry w Santiago de Compostela w Galicji. Wiele turystów tylko i wyłącznie przyjeżdża ze względu na Fiesty, gdzie w lutym jest karnawał, który rozpoczyna roku zabawami.

Co warto zwiedzić w Hiszpanii? Jakie miasta?

1. Costa Brava

Oznacza dzikie wybrzeże.nazwa została wymyślona przez Gironie, dziennikarza Ferrana Agullo. Jest regionem turystycznym w północno-wschodniej Hiszpanii, rozciąga się wzdłuż Morza Śródziemnego. Nazwa oddaje charakter miasta, które znajdują się charakterystyczne klify, które sięgają w morze półwyspy. W tym regionie znajduje się pole golfowe na powierzchni 2000 metrów kwadratowych. W Costa Brava znajdują się budowle zabytkowe i ruiny, które pochodzą z czasów rzymskich, greckich. Również możemy zobaczyć wiele średniowiecznych wiosek i zamków.

2. Barcelona

Jest drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii i z roczną liczbą odwiedzających turystów ponad 7,5 mln. W Barcelonie panuje niesamowity klimat gwaru i zabaw, które życie trwa przez całą dobę. Miasto warte odwiedzenia, gdzie znajduję się wiele zabytków, starówki, wzgórze Montjuic, architektura modernistyczna. Z pewnością na wpływ takiej popularności miasta ma położenie geograficzne. Barcelona graniczy z morzem i wzgórzami. Barcelonę najlepiej zwiedzać pieszo jest małym miastem. Miejsca do zwiedzania znajdują się na wzgórzach i warto również skorzystać z kolejki linowej.

3. Majorka

Wyspa dosłownie rajska, przy wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Gdzie w niej znajduje się piękne wioski portowe, zachwycające widoki. Wyspy a mianowicie same centrum stanowi tętnię życia miasto Palma de Mallorc, gdzie pełno jest zabytków, architektury i restauracji. Świetna lokalizacja nurków i żeglarzy i dla miłośników świetnej zabawy w nocnych barach i klubach.

A jeżeli nigdy nie byłeś w pięknym, polskim Radomiu, sprawdź https://radominfo.pl/najlepsze-atrakcje-turystyczne-w-radomiu/ i zobacz, jak wspaniałe zabytki i atrakcje czekają na Ciebie w tej ślicznej miejscowości.

Warto odwiedzić te trzy miasta Hiszpanii. Hiszpania jest miejscem pełne rajskich zakątków. Ciepłego klimatu pięknych wysp czy architektur. Hiszpania jest miejscem niezapomnianych wakacji, kraj flamenco, korridy i klubów piłkarskich i kojarzona z malarstwem Picasso.